Яка сума не обкладається податком?

Яка сума не обкладається податком?
У перераховані ті доходи, які не оподатковуються. Перелік є закритим. Це говорить про те, що не підлягають оподаткуванню тільки ті доходи, які перераховані в цій статті. Розберемо деякі з них.

Передоплата У якому випадку сума отриманого авансу за майбутні поставки товарів не буде доходом? У тому випадку, якщо компанія застосовує метод нарахування. Аванс увійде в число оподатковуваних доходів тільки у разі застосування касового методу визнання доходів і витрат. Завдаток або заставу Сума завдатку або застави сама по собі видається організації як би в забезпечення виконання умов договору. Виходить, що при виконанні умов договору завдаток буде повернений.

Але в такому випадку необхідно сторонам скласти угоду про завдаток. В іншому випадку не прийме пояснення того, що ця сума не аванс.

І компанії, яка застосовує касовий метод визнання доходів і витрат, загрожує нарахування. Особливістю заставних відносин є те, що у якої б зі сторін не знаходився предмет застави, право власності на нього зберігається за заставодавцем. Саме на цьому заснована норма, що звільняє суму застави від. Внесок у статутний капітал Це не доход.

Не включаються в податкову базу по прибутку суми внесків учасників товариства при його створенні. Кредит, позика Згідно подп. 10 п. 1 не обкладаються суми отриманих коштів у рамках кредитного договору.

Наприклад, організація отримала кредит. Це кошти отримані на зворотній основі. Організація зобов’язана за договором їх повернути. Тому ніяк такі суми не будуть відображатися в доходах. Варто звернути увагу на те, що якщо на суми отриманого кредиту компанія придбала сировину і матеріали, то такі витрати вона вправі приймати до обліку.

Іншими словами, витрати не будуть залежати від того, від куди були отримані грошові кошти. Безоплатно отримані кошти (майно) крім усього іншого ще встановлює те, що організація має право в деяких випадках не приймати в якості доходу безоплатно отримані грошові кошти (майно). А саме: отримані від організації, якщо статутний капітал отримує боку більш ніж на 50% складається з вкладів передавальної сторони; отримані від організації, якщо статутний капітал передавальної сторони більш ніж на 50% складається з вкладів одержує компанії; від фізичної особи, якщо статутний капітал отримує боку більш ніж на 50% складається з вкладу цієї фізичної особи. Зверніть увагу отримане майно не визнається доходом для цілей оподаткування в тому випадку, якщо протягом одного року з дня його отримання зазначене майно не передається третім особам.

Це правило не стосується грошових коштів.

Яка сума не обкладається податком?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Добавить комментарий