Чи оподатковується страховими внесками лікарняний?

Чи оподатковується страховими внесками лікарняний?
У листі Міністерства охорони здоров’я Росії від 30. 08. 2011 3035-19 роз’яснено, чим може обернутися для компанії перевірка соцстраху, за результатами якої витрати на виплату допомоги з тимчасової непрацездатності та у зв’язку з материнством не прийняті до заліку. На думку чиновників, в такій ситуації організація повинна нарахувати страхові внески на зазначені суми.

Чудесне перетворення Свою позицію з приводу нарахування страхових внесків на неправомірно виплачені допомоги відомство обгрунтувало так. Об’єктом по страхових внесках визнаються всі виплати та винагороди, вироблені на користь фізичних осіб у рамках трудових відносин. Це записано в ч. 1 ст. 7 Федерального закону від 24. 07.

2009 212-ФЗ (далі Закон 212-ФЗ). Перелік сум, неоподатковуваних внесками, наведено у ст.

9 зазначеного закону. Зокрема, до них відносяться допомоги, що виплачуються відповідно до чинного законодавства. Допомоги по тимчасовій непрацездатності та у зв’язку з материнством виплачують на підставі федеральних законів від 29.

12. 2006 255-ФЗ (далі Закон 255-ФЗ) і від 19. 05. 95 81-ФЗ. Головна умова для отримання допомоги настання страхового випадку.

Документами, на підставі яких організація розраховує і виплачує допомогу, є лікарняний лист та довідка про заробіток, яка потрібна, якщо в двох роках, що передували року настання страхового випадку, співробітник працював у іншій компанії (ч. 5 ст.

13 Закону 255-ФЗ). Фонд відмовить у заліку витрат на виплату страхового забезпечення, вироблену: на підставі неправильно оформлених документів або виданих з порушенням встановленого порядку. При наявності хоча б однієї з наведених факторів посібник потрібно включити в базу по страхових внесках і сплатити відповідні суми у позабюджетні фонди. Назвемо найбільш поширені причини, через які можуть виникнути проблеми з виплаченими посібниками.

Це порушення в оформленні лікарняних листів, підозри фонду в створенні штучних ситуацій для виплати допомоги. Фонд також знижує допомоги при наявності в лікарняному відміток про порушення працівником режиму (докладніше про це на с. 28 29). У коментованому листі сказано, що фонд має право не прийняти витрати страхувальника на виплату допомог лише за результатами перевірки правильності витрачання коштів. Нагадаємо, що вона може бути проведена не тільки в рамках виїзної ревізії страхувальника (п. 8 ст.

35 Закону 212-ФЗ), але і за результатами звичайної камеральної перевірки форми 4-ФСС. Про це йдеться в п. 7 ст. 34 Закону 212-ФЗ.

Наслідки метаморфози Сперечатися з позицією Міністерства охорони здоров’я Росії складно. Разом з тим, якщо взяти її як даність, у організації виникне ряд складнощів.

По-перше, доведеться збільшити базу по страхових внесках, що неминуче спричинить за собою їх доплату до бюджету ФСС Росії, причому разом з пенями. По-друге, потрібно буде перекваліфікувати виплату співробітнику. Це в свою чергу відіб’ється на сумі витрат з податку на прибуток. Адже, якщо неправомірних дій працівника у виплаті допомоги немає і виплата (або переплата) не є результатом рахункової помилки, повертати отримані суми співробітник не зобов’язаний (ч.

4 ст. 5 Закону 255-ФЗ). Можна вважати, що роботодавець подарував йому допомогу. Отже, зі складу витрат виключається сума допомоги за три дні хвороби, яку роботодавець сплатив за рахунок власних коштів.

А це обернеться доплатою податку на прибуток разом з пенями і здачею уточненки. Нарешті, по-третє, допомоги по тимчасовій непрацездатності обкладаються ПДФО. Але якщо розцінювати неправильно виплачена допомога як подарунок або матеріальну допомогу, то з виплати у розмірі, що не перевищує 4000 руб. , Утримувати податок не треба (п.

28 ст. 217 НК РФ). Що стосується допомоги по вагітності та пологах, з нього ПДФО не утримується.

Виплата, вироблена з порушеннями, не рахується посібником. Тому організація повинна з неї утримати та перерахувати до бюджету податок у розмірі 13%. У якому порядку це потрібно зробити? Як варіант з наступного виплати на користь даного працівника. При неможливості утримати ПДФО потрібно повідомити про це самому працівнику і до податкової інспекції (ст.

226 НК РФ). З озвученими вище наслідками компанія зіткнеться, якщо погодиться з рішенням ФСС Росії по камеральної чи виїзної перевірки.

Якщо фірма вирішить його оскаржити, то, на наш погляд, ніяких дій, пов’язаних з коригуваннями, вживати не варто аж до підтвердження або спростування позиції страхувальника у вищестоящому органі фонду чи суді. Трохи штрафу не зашкодить При виявленні порушень в рамках виїзної або камеральної перевірки фонд виносить відповідне рішення. У ньому відбивається в тому числі питання притягнення до відповідальності.

У разі заниження бази по внесках призначаються санкції за ст. 47 Закону 212-ФЗ. Нагадаємо, що в ній встановлений штраф за несплату або неповну сплату страхових внесків.

Розмір санкцій 20% несплаченої суми. Ще один цікавий момент: у коментованому листі Міністерства охорони здоров’я Росії застерігає органи Пенсійного фонду від необдуманого накладення штрафу в результаті заниження бази по внесках.

Чому йдеться про штрафи Пенсійного фонду, а не ФСС Росії? Санкції по лінії соцстраху маються на увазі за умовчанням. По лінії ПФР справа в наступному. При заниженні бази через виплати допомоги, що за підсумками перевірки соцстрахом таким визнано не буде, попливе і база для нарахування пенсійних внесків.

Адже ця виплата увійде в загальну суму винагород на користь працівника. Однак порушення виявлено іншим органом контролю, і ПФР має право призначити своє покарання, по-перше, за результатами власної перевірки, а по-друге, тільки при несплаті (неповної сплати) пенсійних внесків в результаті неправомірних дій страхувальника. відсутність документів, що підтверджують право працівника на отримання державної допомоги.

Чи оподатковується страховими внесками лікарняний?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Добавить комментарий