Чи можуть відмовити у відпустці?

Чи можуть відмовити у відпустці?
Чи можуть відмовити у відпустці після закінчення 6 місяців роботи?

06. 08. 2012 У відповідності зі ст. 122 ТК РФ оплачувана відпустка повинна надаватися працівникові щорічно. Працівник має право на відпустку за перший рік роботи після закінчення шести місяців його безперервної роботи у даного роботодавця.

За угодою сторін оплачувану відпустку працівникові може бути наданий і до цього терміну. До закінчення шести місяців безперервної роботи оплачувана відпустка за заявою працівника має бути наданий: — працівникам віком до вісімнадцяти років; працівникам, які усиновили дитину дітей віком до трьох місяців; — в інших випадках, передбачених федеральними законами. Відпустка за другий і наступні роки роботи може надаватися в будь-який час робочого року відповідно до черговості надання щорічних оплачуваних відпусток, встановленої у даного роботодавця.

Відповідно до ст. 124 ТК РФ щорічна оплачувана відпустка повинна бути продовжений або перенесений на інший строк, який визначається роботодавцем з урахуванням побажань працівника, у випадках: — виконання працівником під час щорічної оплачуваної відпустки державних обов’язків, якщо для цього трудовим законодавством передбачено звільнення від роботи. Якщо працівнику своєчасно не виплатили відпускні або йому повідомили про час початку цієї відпустки пізніше ніж за два тижні до його початку, то роботодавець за письмовою заявою працівника зобов’язаний перенести щорічну оплачувану відпустку на інший термін, погоджений з працівником. У виняткових випадках, коли надання відпустки працівникові в поточному робочому році може несприятливо відбитися на роботі організації або індивідуального підприємця, допускається за згодою працівника перенесення відпустки на наступний робочий рік.

При цьому відпустка повинна бути використаний не пізніше 12 місяців після закінчення того робочого року, за який він надається. Заборонено відмовляти в щорічній оплачуваній відпустці протягом двох років підряд, а також не давати відпустку працівникам віком до 18 років та працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці.

Чи можуть відмовити у відпустці?

Сподобалася стаття? Поділися нею з друзями!




Добавить комментарий